ikona e-mail
ikona yt
ikona facebook
Seafrags.pl Akwarystka Morska

Terraria i paludaria

Ostatnimi laty, z uwagi na dużą dostępność roślin i materiałów dekoracyjnych, coraz większą popularnością cieszą się terraria i paludaria. Terraria są to zamknięte zbiorniki w których pielęgnujemy rośliny tropikalne oraz drobne zwierzęta np. drzewołazy, gekony. Stabilne środowisko umożliwia pielęgnacje gatunków roślin, które trudno by było utrzymać w mieszkaniu lub biurze. Wysoka wilgotność i sztuczne oświetlenie terrarium otwierają wiele możliwości uprawy oraz duży wybór gatunków roślin. Te niezależne ekosystemy wnoszą odrobinę natury i zieleni w domach i biurach. Oprócz ogólnej estetyki wystroju domu lub biura istnieje wiele innych zalet posiadania ogrodu terrarium w Państwa przestrzeni.

 

Wprowadzenie wycinka lasu deszczowego jest znaczną korzyścią dla osób, które nie mają dostępu do podwórza lub ogrodu. Wyjątkową zaletę ujawnią w przestrzeni biur biznesowych, ożywiając każde pomieszczenie.

Terraria nie wymagają wiele opieki. Zamknięte systemy są praktycznie samowystarczalne. Jeśli jesteś osobą zapracowaną lub często Cię nie ma w domu, terrarium jest właśnie dla Ciebie. Wprowadzenie zieleni w przestrzeń domu lub biura wpływa korzystnie na samopoczucie. Zmniejszenie poziomu stresu, unormowanie ciśnienia krwi czy mniejsza odczuwalność bólu, przez osoby przebywające w sąsiedztwie roślin, zostały naukowo potwierdzone.

Terraria to także fantastyczne narzędzie do nauki, dla dzieci i dorosłych. Pozwala zaobserwować z bliska jak rosną rośliny czy jak zachowują się zwierzęta w zbliżonym do naturalnego wycinku przyrody. Ciekawym wyborem może być paludarium. Zbiornik ten łączy w sobie cechy akwarium i terrarium w jednym. Posiada on część nadwodną i podwodną. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wybrały akwarium, ale mają też do zaaranżowania wysoką przestrzeń nad zbiornikiem.

Seafrags

ul. Anastazego Kowalczyka 3
03-193 Warszawa

tel. +48 600 580 705
seafrags@seafrags.pl
Social Media

facebook yt
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia

Poniedziałek - piatek 12:00-19:00
Sobota 11:00-14:00 oraz niedziela - zamknięte